
Jak w każdy wtorek w Lizbonie, po skończonej pracy i smacznym obiedzie, wyruszyliśmy w trasę w ramach realizacji kolejnego punktu w programie kulturowym Erasmus plus. Tym razem naszym celem był pałac Ajuda- ostatnia rezydencja rodziny królewskiej. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę pałacu. Jego bogate wnętrza zachwycają zarówno licznymi dziełami sztuki malarskiej, rzeźbami, meblami jak i przedmiotami codziennego użytku. Podziwiając kolejne komnaty i poznając historię jego mieszkańców pałacu mogliśmy wyobrazić sobie luksusowe życie i rozrywki wyższych sfer w XIX wieku. Nasza Pani Przewodnik swoją historyczną opowieść wzbogaciła o liczne anegdoty z życia królewskiej rodziny. Stąpając po czerwonych dywanach mogliśmy przez chwilę poczuć się jak w bajce.





