W ramach wizytacji kanonicznej parafii Więcbork naszą szkołę – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – odwiedził ordynariusz diecezji bydgoskiej ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Z tej okazji w auli CKZiU, odbyło się wyjątkowe spotkanie z młodzieżą CKZiU oraz LO w Więcborku. W wydarzeniu, obok Księdza Biskupa, uczestniczyli dyrektorzy obu szkół: pan Sławomir Kulpiński – dyrektor CKZiU oraz pan Mateusz Łański – dyrektor LO, a także sekretarz Księdza Biskupa ks. Damian Pawlikowski, proboszcz parafii, księża katecheci oraz reprezentanci grona pedagogicznego. Spotkanie przebiegło w atmosferze życzliwego dialogu i wzajemnego słuchania. Ksiądz Biskup w przystępny i pełen troski sposób przybliżył młodzieży zagadnienia związane z wiarą, jej dojrzewaniem oraz wyzwaniami, przed którymi staje współczesny Kościół. Szczególną wartością tego czasu była możliwość bezpośredniej rozmowy, podczas której uczniowie zadawali pytania, dzieląc się swoimi wątpliwościami i refleksjami dotyczącymi życia, wiary i codziennych wyborów. Spotkanie było dla młodzieży wartościowym czasem refleksji, sprzyjającym pogłębieniu rozumienia wiary oraz inspirowało do budowania świadomej i osobistej relacji z Bogiem. Obecność Księdza Biskupa na długo pozostanie w pamięci uczestników jako istotne i wyjątkowe wydarzenie w życiu społeczności szkolnej.
foto.: Jacek Grabowski


[ Galeria ]

3 grudnia 2025 roku odbył się turniej piłki nożnej halowej o puchar Dyrektora ZSP w Sępólnie Krajeńskim.
W turnieju graliśmy przeciwko LO Sępólno Kraj., LO Więcbork, ZSP Sępólno Kraj. i ZSCKR Sypniewo.
Naszą szkołę reprezentowali: Zenel Wojciech, Latzke Miłosz, Dominikowski Maciej, Dominikowski Krzysztof, Mazurek Bartosz, Polan Maksymilian, Piekut Adrian i Piekut Sylwester.

Wyniki poszczególnych spotkań:
CKZiU Więcbork – LO Sępólno Kraj. 1-3
CKZiU Więcbork – LO Więcbork 1-0
CKZiU Więcbork – ZSP Sępólno Kraj. 6-0
CKZiU Więcbork – ZSCKR Sypniewo 6-0

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce.
Dziękujemy za podjętą walkę.


[ Galeria ]

20 listopada 2025 r. uczniowie Technikum Miłosz Latzke, Wojciech Zenel i Gracjan Rink, wzięli udział w Kujawsko-Pomorskiej Licealiadzie w Badmintona. Rozgrywki odbyły się pod szyldem Szkolnego Związku Sportowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


[ Galeria ]

25 listopada uczniowie klas trzecich technikum, wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ,,Jutro" pod nazwą "W kręgu schematów.” Koordynatorem warsztatów, była psycholog szkolna Sylwia Kotlewska. Zajęcia poprowadził je pedagog, trener, edukator pan Szczepan Krajewski z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii z Bydgoszczy. Podczas warsztatów, uczniowie zapoznali się m.in z psychologicznymi i społecznymi mechanizmami prowadzącymi do uzależnień, odkryli jak presja rówieśnicza wpływa na podejmowanie decyzji, doświadczyli metody dramy wcielając się w różne role, uczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak budować relacje oparte na wsparciu i odpowiedzialności. Warsztaty miały na celu rozwijanie empatii i podejmowania świadomych wyborów w bezpiecznym, twórczym i angażującym doświadczeniu.
foto.: Jacek Grabowski


[ Galeria ]

Warsztaty z Radcą Prawnym

27 listopada zaproszony do szkoły Radca Prawny Marek Szczechowski, przeprowadził warsztaty edukacyjne z uczniami o tematyce "Uprawnienia Policji w zakresie zapobiegania dalszego stosowania przemocy domowej". Podczas warsztatów poruszono także problematykę cyberprzemocy i odpowiedzialności za takie zachowania. Na zakończenie spotkania, omówiono kwestię nieodpłatnej pomocy prawnej.

Foto.: Jacek Grabowski

 


[ Galeria ]

W dniu dzisiejszym, licząca 50 osób grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce szkolnej do Bydgoszczy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na lodowisku Torbyd. Dla części z nas była to okazja do postawienia pierwszych ślizgów na tafli lodowej, co wiązało się z mnóstwem śmiechu i wzajemnej pomocy. Inni, już bardziej doświadczeni, mieli szansę na rozwijanie swojej techniki jeździeckiej, z gracją pokonując kolejne okrążenia.
Po łyżwiarskich zmaganiach udaliśmy się na wystawę „Van Gogh i przyjaciele”. Przyznamy szczerze – nie spodziewaliśmy się, że to będzie takie fajne obcowanie ze sztuką! Wystawa okazała się multimedialnym doświadczeniem, które dosłownie zanurzyło nas w świecie barw, światła i dźwięku. Mieliśmy niepowtarzalną okazję, by z bliska poznać i odkrywać twórczość Vincenta van Gogha oraz jego artystycznych przyjaciół.
Zamiast tradycyjnego zwiedzania, obrazy ożywały na naszych oczach, otaczając nas ze wszystkich stron. Mimo nowoczesnej formy, nie zabrakło możliwości oglądania wspaniałej galerii obrazów, co stanowiło inspirującą lekcję historii sztuki. Wycieczka ta udowodniła, że połączenie sportowej aktywności z kulturą i sztuką może stworzyć naprawdę niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy za organizację wycieczki i opiekę Pani Kamili Affelskiej, Pani Annie Gumińskiej-Bejfus i Panu Jakubowi Kiedos.


[ Galeria ]

 

Nocka w szkole 
Pierwsze miesiące w szkole, to czas poznawania się i integracji. Pomysłów było wiele, ale nie ma nic lepszego, jak wspólna noc w szkoleKlasa 1B wraz z wychowawczynią Panią Ewą Tomaszewską, spędziła wspólnie noc w szkole.
Podczas nocki, pod bacznym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jacka Maćkowskiego, graliśmy w siatkówkę. Po piłkarskich wojażach, przygotowaliśmy pyszną pizzę i spędziliśmy wspólnie czas na zabawach i oglądaniu filmów.
Po kolacji cała klasa ruszyła do tańca Belgijki, aby się porządnie rozruszać. To był świetny czas integracji, pełen radości i wspólnych chwil, które na pewno zapamiętamy na bardzo długo.
tekst: Julia Koniec 1b

 


[ Galeria ]

My się badamy, a TY ?

Do tegorocznych obchodów miesiąca świadomości męskich nowotworów, przyłączyli się nasi nauczyciele na czele z dyrektorem Sławomirem Kulpińskim. Gratulujemy i jesteśmy pełni podziwu. Swoją postawą pokazujecie, że badania profilaktyczne są bardzo ważne w każdym wieku. Brawo Wy!

W listopadzie wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem „męskich” nowotworów oraz diagnostyki i badań genetycznych, dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy nowotwór prostaty. Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny właśnie na ten miesiąc przypada kampania Movember 2025 (tzw. Wąsopad). Akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat.

Link do akcji


Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Vanessy

13 listopada uczennica klasy IV D Technikum Vanessa Skalska wraz z pedagogiem szkolnym Jackiem Grabowskim, brała udział w uroczystej gali wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Dyplom odebrała z rąk Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty Grażyny Dziedzic oraz Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Koniucha. Podczas uroczystości Starosta Sępoleński Jarosław Tadych i pani Dyrektor oświaty Lidia Sokulska-Tłok, wspierali stypendystów z powiatu sępoleńskiego w tak ważnym dla nich dniu. Vanesso, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

foto.: Jacek Grabowski


[ Galeria ]


Logo Erasmus+ 2024

14 listopada 2025 roku odbyła się konferencja, której celem było upowszechnianie projektów mobilności realizowanych w ramach programu Erasmus plus.

Strony

Kalendarz

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2026
 

Nr konta RR

44 8162 0003 0000 0361 2000 0010

Perspektywy 2021

Kwalifikacje Cambridge

Kwalifikacje Cambridge

BIP

DBI

Patronat

Współpraca

Twarzoksiążka